Бајкар

Сподели со своите пријатели

Саудиска Арабија потпиша стратешки договор со турската компанија Бајкар, врз основа на кој на саудиска територија ќе се произведуваат беспилотните летала на компанијата. Loading… Оваа вест ја објави државната компанија Saudi Arabian Military Industry (SAMI) на Твитер, пренесува Economic Times (ET). Договорот „ќе ја зајакне улогата на SAMI во поддршкатаПрочитај повеќе