Алисон Флук-Екрен

Сподели со своите пријатели

Американка која водела женски баталјон на ИСИЛ е осудена на 20 години затвор откако признала дека обучувала десетици жени и девојки за исламската милитантна група во Сирија, соопштија американските федерални власти. Loading… За време на сослушувањето, ќерката Алисон Флук-Екрен (42) ја обвини својата мајка за тешко малтретирање, вклучително и принудувањеПрочитај повеќе