Алибаба

Сподели со своите пријатели

Кинескиот гигант за е-трговија Алибаба планира да инвестира 2 милијарди долари во Турција, најавувајќи изградба на центар за податоци и логистика во Анкара и формирање на оддел за извоз на аеродромот во Истанбул. Loading… Инвестицијата ја најави претседателот на групата, Мајкл Еванс, на средба со турскиот претседател Таип Ердоган, сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кинескиот гигант за е-трговија Alibaba Group Holding планира логистички центар на аеродромот во Истанбул и центар за податоци во близина на турската престолнина Анкара со инвестиција од повеќе од една милијарда долари, изјави неговиот претседател Мајкл Еванс. Loading… Турскиот весник Сабах објави дека Еванс во интервју изјавил дека компанијата сакаПрочитај повеќе