Алексеј Дмитрашковски

Сподели со своите пријатели

Руските војници повторно се подготвуваат за напад на источниот украински град Вукледар, соопштија во неделата украински воени претставници, пренесува Хина, повикувајќи се на N1 инфо. Loading… Вуледар, град во југозападниот дел на регионот Доњецк, е под силен оган во последните неколку дена, изјави во неделата портпаролот на украинската воена покраинаПрочитај повеќе