Александар Де Кро

Сподели со своите пријатели

Болниците во Белгија се подготвени да ги примат ранетите жители на Појасот Газа доколку тоа го побара Египет, изјави белгискиот министер за одбрана Лудивин Дедондер, пренесува агенцијата Танјуг, повикувајќи се на белгиските медиуми. Loading… „Воената болница „Кралица Астрид“ во Брисел е подготвена, доколку тоа го побараат египетските власти, да гиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Белгискиот премиер Александар Де Кро денеска најави дека Белгија ќе побара од Украина појаснување за извештаите дека украинските сили користеле пушки од белгиско производство во конфликт со руските трупи на руска територија. Loading… „Нашето министерство за одбрана и неговите разузнавачки агенции започнаа истрага и бараат информации за да се утврдиПрочитај повеќе