Адмирал Горшков

Сподели со своите пријатели

Руската фрегата „Адмирал Горшков“ изведе воена вежба со хиперсонични ракети „Циркон“ во Атлантикот, соопшти денеска руското Министерство за одбрана. Loading… Како што се наведува во соопштението, екипажот на фрегата го вежбал нападот на хиперсоничната ракета „циркон“ врз мета која симулирала непријателски воен брод на оддалеченост од повеќе од 900 километри,Прочитај повеќе