Абу Зеид

Сподели со своите пријатели

Турската полиција и разузнавањето уапсија оперативец на Исламска држава, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Loading… Ердоган синоќа го идентификуваше заробениот оперативец како Башар Хатаб Газал Ал Сумејдаи и дека е познат по името Абу Зеид. Претседателот рече дека бил уапсен врз основа на разузнавачки информации дека илегално ќе влезеПрочитај повеќе