Таа ни покажа колку нечистотија се крие во машината за перење: ‘Ах, ужас!’ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Наместо да користите разни средства, можете да ја отстраните нечистотијата со едно нешто што сигурно го имате во кујната.

Loading...

Машината за перење, како што сугерира името, се користи за перење облека, постелнина, па дури и чевли – па како може да биде валкана кога прашокот и омекнувачот постојано се „вртат“ во неа, многумина се прашуваат.

Одговорот им го даде жена која сподели видео на социјалните мрежи и покажа колку всушност има нечистотија скриена во овој уред, иако не е видлива на прв поглед.

 

 

Еднаш месечно, ја чистела машината за перење, вели таа, со сода бикарбона, а потоа видела дека може да се исчисти и со таблети за машина за миење садови. Таа одлучи да го испроба овој метод, стави две таблети и го вклучи плакнењето.

“Не очекував многу и бев многу изненадена од резултатот. По десет минути, на дното на машината за перење се формираше огромна количина валкана, кафеава вода. Отсега натаму, оваа ќе го правам редовно “.

Loading...

Повеќе од два милиони корисници на „ТикТок“ го погледнале објавувањето и биле шокирани.

 

@jojo_con82Cleaning the washing machine. it looks clean, how wrong was I… ##cleantok ##washingmachineclean ##dishwashertablets ##tryit♬ Oh No – Kreepa

 


Leave a Reply