СВР Куманово трага по две исчезнати лица

Сподели со своите пријатели

Како што информира СВР Куманово, во текот на вчерашниот ден, поточно во  14,30 часот во ПС Куманово, лицето Р. Ц. (1982) од с.Мл.Нагоричане, Куманово, пријавил дека на 28 јуни,  околу 10,00 часот од дома во непознат правец се одалечил неговиот татко М. Ц, роден 1953.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Секторот за внатрешни работи во дневниот билтен информира дека на 30 јуни во 14,00 часот во ПС Куманово, А.З. (1949) од с.Черкези, Куманово, пријавил дека на 24.06.2016 година околу 15,00 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата невенчана сопруга Е.Ф.(1972).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.