СВР Куманово со пријави за двајца питачи

Сподели со своите пријатели

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово извршиле службен разговор со двајца питачи.

Loading...

– На 08.05.2023, полициски службеници извршиле службен разговор со А.Р.(19) и А.З.(20), двајцата од Куманово, затоа што претходно била затекнати додека питачеле на булеварот „Октомвриска Револуција“ во Куманово, информираат од кумановската полиција.

Од СВР Куманово додаваат дека на двајцата им се поднесени соодветни поднесоци.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Формирано здружението „Граѓански форум“ - Куманово