СВР Куманово со кривична за насилство против 4 лица

Сподели со своите пријатели

Четворица млади жители на липковско ќе одговараат за насилство.

Loading...

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.М.(19), Ѓ.М.(23), двајцата од селото Черкези, кумановско, против М.С.(17) од село Ропаљце, општина Липково и Х.А.(25) од село Ваксинце, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Пријавените на 31.12.2019 трговски центар „Гарнизон“ на улица „Гоце Делчев“ физички го нападнале Д.Ф. и му нанеле тешка телесна повреда.

Никола Ивановски


Leave a Reply