13.02.2020 15:20

СВР Куманово со кривична против шверцер на мигранти

Facebook Twitter Google+

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Н.(38) од Радовиш, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Како што информираат од полицијата, на 08.02.2020 околу 21.00 часот на магистрален пат Куманово – Крива Паланка, полициски службеници запреле товарно возило „даф“, со регистарски ознаки од патничко возило „опел“, сопственост на лице од Кочани, а управувано од пријавениот.

Loading...

При преглед, во возилото биле пронајдени 26 мигранти од Бангладеш.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments