Свиња убила месар во Кина: Колега го пронашол без свест на подот

Сподели со своите пријатели

Месар во Хонг Конг загина додека се обидувал да убие свиња, соопшти локалната полиција, пренесе Си-Ен-Ен.

Loading...

Месарот (61), кој работел во месарницата Шеунг Шуи на северот од градот, пукал во свињата со електричен пиштол.

Животното за малку ќе се онесвестило, но наеднаш ги отворило очите, станало и го соборило месарот, кој на крајот се здобил со фатални повреди.

Свиња го соборила на под во месарница, а потоа се повредил со нож за месо. Се здобил со рана длабока 15 сантиметри.

Колегата кој го пронашол месарот во несвест и со нож во рака рекол дека 61-годишниот маж е повреден во пределот на ногата.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Маските во Јужна Кореја задолжителни само во јавниот транспорт и здравството

Од здобиените повреди тој починал во болница.