19.08.2019 09:41

Сува трева и стрниште гореа во Матејче

Facebook Twitter Google+

Пожарникарите на Територијалната противпожарна единица Куманово вчера бележат една интервенција и тоа во атарот на селото Матејче.

Според информациите на Регионалниот центар за управување со кризи, тројца пожарникари интервенирале на запалена сува трева и стрниште во период од 15:00 до 17:20 часот.

Loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments