19.08.2019 09:41

Сува трева и стрниште гореа во Матејче


Пожарникарите на Територијалната противпожарна единица Куманово вчера бележат една интервенција и тоа во атарот на селото Матејче.

Според информациите на Регионалниот центар за управување со кризи, тројца пожарникари интервенирале на запалена сува трева и стрниште во период од 15:00 до 17:20 часот.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments