Судир на противпожарни хеликоптери – три лица загинаа

Сподели со своите пријатели

Три лица загинаа кога противпожарни хеликоптери се судрија во јужна Калифорнија додека се гаснеше со пожар, соопштија властите.

Loading...

Еден од хеликоптерите слетал безбедно, пренесува АП.

Во урнатиот хеликоптер загинаа пилотот и двајца пожарникари.