Строги правила што Хари и Меган повеќе не треба да ги почитуваат!

Сподели со своите пријатели

Неодамнешното повлекување на Меган Маркл и принцот Хари од кралските должности изненади многумина и сè додека планетата не престанува да зборув за тоа, јавноста е постојано информирана за работите со кои морале да се справат пред да се повлечат од гореспоменатите обврски.

Loading...

Меган и Хари морале да го почитуваат кодексот на облекување, сепак, ова не беше единствената работа со која се соочиле пред да се повлечат.

Кралицата Елизабета има привилегии за кои останатите од нејзиното семејство можат да сонуваат (ВИДЕО)

Имено, ниту еден член на кралското семејство не смее да потпише автограми или да прави селфи со фановите, иако некои се знае дека го прекршиле ова правило.

Сепак, сега Хари и Меган се слободни да купат селфи стап ако сакаат, а автограмите секако ќе ги има во изобилство.

Она што најмногу изненади многумина е ограничувањето за допирање на „обичните“ луѓе.

Нема да верувате без што кралицата никогаш не тргнува на пат

Поточно, членовите на кралското семејство не би требало да ги гушкаат и бакнуваат своите фанови, бидејќи станува збор за „безбедносно прашање“, тврдат странските медиуми.

Loading...

За Хари и неговата сопруга, ова правило, се разбира, повеќе не важи.


Leave a Reply