Столе со моќно видео во пресрет на вечерашниот прв настап на Европско (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Кумановец вечерва за прв пат ќе заигра на Европско. Столе Димитриевски голманот на македонската фудбалска репрезентација вечерва ќе ги брани боите на Македонија и Куманово во Романија каде со почеток во 18 часот играме против Австрија.

Loading...

Димитриевски вчера објави моќно видео на својот Инстаграм профил и напиша „Уште една ноќ. Едвај чекам!“

Разбирлив е притисокот и тремата под кој се наоѓаат нашите репрезентативци, но на помош во Букурешт ќе имаат илјадници Македонци кои веќе прават пеколна атмосфера низ улиците во романската престолнина.

Видеото на Столе можете да го проследите во продолжение:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *