Стјуардеса откри генијален трик: Еве како да ја испеглате облеката без пегла (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Доколку често патувате, а морате да одржувате „остар“, професионален изглед, следнава приказна е идеална за вас!

Loading...

Стјуардеса од KLM Royal Dutch Airlines открива како да ја направите облеката „свежа и без брчки“ по туткање во куферите.

Видеото на TikTok доби над 4.700 лајкови, а на почетокот една симпатична девојка објаснува како се „пегла облека без пегла“, со минимален труд.

Таа советува да ја внесете гардеробата во бањата на вашата хотелска соба и да ја оставите на радијаторот (иако и офингер е добра идеја).

Потоа истурете топла вода во туш кабината, па по десет минути пареата ќе ги исправи сите брчки!

Можете да го искористите времето за да се истуширате и на тој начин да „убиете две птици со еден камен“.

Стјуардесата открива дека облеката може да ја „задржи свежината“ дури и по повеќечасовно превртување во куферите, оставајќи неколку влажни марамчиња внатре, пишува Дејли Стар.

Во остатокот од видеото, тој објаснува како да избегнете џетлег по долгите патувања, како да го обезбедите багажот и да ги изберете најдобрите места во авионот.

Loading...

 

@klm Be sure to check out the last hack if you need help with seat selections! 👶 #KLM #royaldutchairlines #travelhacks #packinghacks #flightattendant ♬ BORN FOR THIS – Foxxi