Стевче Јакимовски не се појави во емисија заедно со градоначалникот на Куманово (видео)

Сподели со своите пријатели

Во синоќешното издание на ”Анализа 24” на ТВ каналот 24 Вести, гости во студиото беа Зоран Дамјановски, градоначалник на Куманово и градоначалникот на Општина Карпоа ш, Стевче Јакимовски, кој според водителот на емисијата, во последен момент не се појавил во студиото, иако првично ја прифатил поканата.

Loading...

Во ”Анализа 24”, градоначалникот на Куманово говореше за неодамнешните немили настани во Куманово кога на 9 и 10 мај, градот се најде под закана од терористички напад, и за тоа дали локалната самоуправа можела да делува за да се спречи напад од таков обем.