18.09.2016 19:11

Стефан Ѓорѓевиќ е новиот центар на КК Куманово


Од редовите на грчкиот кошаркарски клуб Доукас во дресот на КК Куманово сезонава ќе заигра Стефан Ѓорѓевиќ на позицијата крилен центар.

 

stefan

loading...

 

Српскиот интернационалец висок 205 сантиметри во изминатата сезона бележи просечни 15,8 поени по натпревар, а во својата кариера настапувал во редовите на грчките СЕФ Аркадикос, ОФИ Ираклеио, црногорскиот Теодо Тиват, српските прволигаши Смедерево и Мега Исхрана, како и Униа Тарнов од Полска.

 

stefan-djorjdevic-php

 

Ова е трето странско засилување за сино-белите на Марјан Србиновски, откако претходно договор потпишаа Стефан Живановиќ и Данило Мијатовиќ.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments