16.07.2019 02:00

Стапија на сила новите цени на нафтените деривати

Facebook Twitter Google+

Горивата од денеска ќе се продаваат за еден односно 1,5 денари повисока цена.

Како што соопшти Регулаторната комисија за енергетика малопродажните цени на „Евросупер БС-95“ и „Евросупер БС-98“ ќе се зголеми за 1,5 денари и со тоа новата цена на „БС-95“ ќе изнесува 70,5 денари за литар, а литар „БС-98“ ќе чини 72,5 денари.

loading...

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство ќе се продаваат по цена поскапа за еден денар, со тоа што дизелот ќе чини 62 денари за литар, а екстра лесното масло за домаќинство 51,5 денари за литар.

Се зголемува и цената на мазутот за 1,342 денари и ќе изнесува 36,081 денари за килограм.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments