Станала зависна од филери: По 10та инекција повеќе не го чувствувала лицето (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Со текот на годините, филерите станаа еден од најпопуларните третмани за убавина низ целиот свет.

Loading...

Од усните до образите, луѓето можат да го постигнат посакуваниот изглед со неколку инјекции од оваа магична течност.

Но, една жена тврдела дека станала зависна од нив.

 

@okaylaaa_ Dissolving my lip filler after 7 years of having big lips! 😳 #dissolvinglipfiller #beforeandafterlipfiller #dissolvingmyfiller #lipfillercheck #botch ♬ She Share Story (for Vlog) – 山口夕依

 

Јутјуберката Кајла сподели видеа од нејзините претходни денови. Гледајќи наназад на фотографиите на Кајла, која има преку 600.000 претплатници на YouTube, таа рече дека 10 милилитри филер целосно ѝ го деформирале лицето.

Откако го отстранила филерот, нејзините следбеници потврдија дека сега изгледа многу подобро, некои дури и истакнаа дека изгледа уште помладо.

Loading...

„Да, девојче, да конечно“, се чини дека една следбеничка била особено среќна поради одлуката.

„Се сеќавам на тебе претходно и многу ми е мило што се ослободи од нив“, додаде друг.

 

@okaylaaa_ This is your sign to get all your old filler dissolved, its still there .. trust me. #10ml #fillergonewrong #16missedcalls #fillersinjection #FYP ♬ Lost Souls – lizok