Стана светски познат без да изговори ниту еден збор: Поради четири зборови тиктокерот започна да ги губи следбениците (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Каби Ламе (21) е едно од најпрепознатливите лица во светот, благодарение на Тикток, каде го следат повеќе од 115 милиони луѓе.

Loading...

Познатиот Тиктокер објавил пораки против расизмот на своите профили на Тикток и Инстаграм, а потоа открил дека некои луѓе престанале да го следат поради тоа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khaby Lame (@khaby00)

 

Во септември, Ламе го објави Тикток со хаштаг „#notoracism“, а неодамна објавил фотографија со зборовите „Кажи не на расизмот“. После тоа, Ламе добил бројни пораки од луѓе кои му пишуваа дека поради тоа престанале да го следат.

„Не ми пречи. Ние сме скоро во 2022 година и луѓето се уште користат расизам бидејќи немаат што да прават во нивните животи. Бидете среќни, следете го својот сон и обидете се да ја спасите планетата”, напиша Ламе на социјалните мрежи.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khaby Lame (@khaby00)

 

„Можете да престанете да ме следите бидејќи бројките не ме интересираат. Се грижам за вашите срца!” тој додаде.

Патем, Ламе, сенегалско-италијански Тиктокер, ги заснова своите снимки на често непотребни таканаречени „животни навики“, посочувајќи го нивниот апсурд. Младиот Тиктокер покажува како истите овие задачи може да се извршат на многу поедноставен начин. На пример, во неговите снимки, тој покажува како бананата едноставно може да се излупи, наместо да се сече со нож. Тој никогаш не кажува збор.

 

@khaby.lameMe,Greta Thunberg,Vanessa Nakate and all activists in the world together for climate justice!Another world is possible and necessary! #learnfromkhaby♬ suono originale – Khabane lame