Стан и лифт опожарени во Куманово

Сподели со своите пријатели

Стан и лифт во зграда во Куманово биле опожарени во текот на ноќта, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи.

Loading...

Петмина пожарникари со едно противпожарно возило интервенирале во зградата на булеварот „Октомвриска револуција“ во период од 00:50 ди 02:00 часот, при што пожарот бил изгаснат.

Нема повеќе детали за висината на материјалната штета или причините за избувнување на пожарот.

Никола Ивановски