Среде пладне ограбена обложувалница во Куманово

Сподели со своите пријатели

Среде бел ден вчера била ограбена обложувалница во Куманово.

Loading...

– На 28.07.2021 во 11.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Тоде Думба“ во Куманово, едно лице со закана кон вработената одзело пари од касата, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply