29.07.2017 22:32

СРЦЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Децата во Пакистан ја играат најопасната игра во светот (видео)


На шокантните снимки кои кружат на интернет се гледаат две дечиња кои штотуку тргнале на училиште. Постарото момче пука во конзерва која се наоѓа на главата на другото момче кое клечи во прашината. Оружјето личи на автоматска пушка.

За среќа, погодува мета која ја замислил, но да промашил за само неколку сантиметри, помладото момче на чија глава била конзервата не би имало шанси да зибегне сигурна смрт, пишува „Дејли Мејл“.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments