Србинка крадела во маркет во Куманово

Сподели со своите пријатели

Триесет и четиригодишна државјанка на Србија била приведена во Куманово поради кражба во маркет.

Loading...

– На 05.09.2022 околу 15.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода Д.А.(34) од Република Србија. Таа се сомничи дека во текот на денот извршила кражба во маркет на ул.„Иво Лола Рибар“ во Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановски бодибилдери освоија злато на „Паљо класик“ (ФОТО+ВИДЕО)

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски