Спасовски: Тројца началници во Куманово се со фалсификувани дипломи (видео)

Сподели со своите пријатели

Министерот Оливер Спасовски во вчерашното интервју во емисијата Вин Вин со Оливера Трајковска откри дека со проверката биле откриени уште тројца на началнички функции во СВР Куманово кои приложиле фалсификувани дипломи, пишува Либертас.мк.

Оливера Трајковска потврди дека е автентична аудио снимката од нејзин разговор со Орце Камчев на Јутјуб на каналот на анонимниот „Никола Тесла“ и го праша министерот што ќе превземат. Спасовски одговори дека истрага е отворено заедно со јавното обвинителство.

Целата емисија погледнете ја на следниот линк.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.