Спасовски: Ќе направам сè за да дојдеме до вистината за случувањата во Куманово (видео)

Сподели со своите пријатели

Гостин во вчерашната емисија ”24 анализа” на каналот 24 вести беше Оливер Спасовски, новоназначениот министер за внатрешни работи, кој од позиција на прв човек на МВР говореше за неговата позиција во услови кога Македонија ја очекуваат предремени избори, истраги по случаите од аферата ”прислушување” , но и истрага за новиот скандал со откриени фалсификувани лични карти, обелоденет од магазинот ФОКУС.

Loading...

Во едночасовното интервју, Спасовски пред јавноста ги образложи неговите надлежности, неговата соработка со премиерот, односно, извршувањето на функцијата министер и генерален секретар на СДСМ во пресрет на изборите закажни во април и можна злоупотреба на министерството за партиски цели.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.