СПАЈДЕРМЕН ПОСТОИ: Ова момче навистина се качува по ѕидови (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Паркур е многу интересна улична спортска вештина и има многу мајстори ширум светот, но би се рекло дека оваа момче ја руши границата.

ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Се спушти по најдолгата паркур патека во Кина (видео)

Loading...

Се вика Дилан Посон и потекнува од Австралија. Интересно е што има и брат близнак кој се занимава со паркур.

Кога велосипедот ќе ги запознае паркур вештините (видео)

Уживајте во оваа вештина со која може да се пофали уште само Спајдермен.


Leave a Reply