Сопруг убил трудница пред породилиште во Приштина

Сподели со своите пријатели

Во Косово вчера се случи страшно злосторство. Сопругот со неколку истрели ја убил сопругата (35) пред породилиштето во Приштина.

Loading...

Тие биле во процес на развод, а на сопругот му била изречена забрана за приближување, јавуваат косовските медиуми.

Забраната за приоѓање започна на 13 септември годинава и била со важност до 13 март следната година.

Имено, и претходно биле пријавени случаи на семејно насилство.

„Убиецот прво ја застрелал трудницата, а потоа испукал уште неколку куршуми кон неа“, пренесува Коха Диторе, повикувајќи се на изворот.

Во тек е истрага

„Универзитетскиот клинички центар на Косово потврдува дека вечерва околу 18 часот имало смрт во дворот, полицијата веднаш излегла на лице место, а првите сомнежи на полицијата се дека се работи за убиство.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Авион Ф-4 се урна во море, спасувачите трагаат по пилотите

Полицијата во координација со државниот правобранител започнала увид и ги презема сите истражни и истражни дејствија за целосно расветлување на настанот.

Други детали ќе соопштат надлежните органи кои ја водат истрагата“, соопштија од Универзитетскиот клинички центар на Косово.

Loading...