Сообраќајна незгода и голем пожар кај селото Павлешенце

Сподели со своите пријатели

Како што јави телевизија Телма голем пожар беснее кај селото Павлешенце, на автопатот Куманово – Свети Николе, каде гори голема површина шума. Воедно дописникот на телеивзијата јавува дека на тој патен правец во моментот се случила сообраќајна несреќа, но засега нема официјални информации за истата.

Loading...

Наскоро со повеќе информации.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.