Сообраќајна незгода го затвори патот Куманово – Скопје

Сподели со своите пријатели

Во целосна блокада е патниот сообраќај на регионалниот пат Скопје – Куманово, поточно кај селото Никуштак, а во прекин се двата правци од 18:40 часот.

Од Авто-мото сојузот ја потврдија сообраќајната несреќа, со информација дека тоа е причината што патниот правец е во блокада, а за повеќе информации и детали во текот на утрешниот ден ќе излезе Министерството за внатрешни работи.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.