Сообраќајна несреќа го блокираше тунелот кај Катланово

Сподели со своите пријатели

Два камиони е еден автомобил учествувале во голема сообраќајна несреќа која некаде по 13 часот се случила во тунелот кај Катланово, пренесуваат дел од националните медиуми.

Loading...

Според пишуањата има само едно лице кое се здобило со повреди, а останатите се во добра состојба.

Се уште трае увидот на полициските екипи поради што сообраќајот е во прекин и е создадена огромна колона од возила.

Повеќе информации полицијата најави по завршување на увидот.

фото: Курир.мк


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.