Сончево време со умерен ветер

Сподели со своите пријатели

Ова саботно утро е малку потопло во западната половина од земјата на сметка на малку пооблачното време. Посвежо, но ведро е во источниот регион. Во оваа „матемеатика“ не влегува гевгелискиот регион каде утринва е ведро и најтопло, 22°С во 7 часот.

Loading...

Облачноста во западниот регион ќе се расчисти во текот на претпладнево и тоа доста бргу. Околу пладне и попладне сончево ќе биде низ целата земја.

Максималната температура денеска ќе им вредности околу 30°С. Слична температура се очекува и во пелагониската котлина.

Југоисточниот крај ќе биде најтопол, околу 34°С.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.