Со солзи во очите веганка прв пат после две години јаде риба (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Веганката и влијателката Ламар Серез доживеала една од најлошите вечери во 2021 година, кога по препорака од доктор морала сама да подготви лосос.

Loading...

Ламар во објавата рекла дека била принудена да јаде риба поради ненадејни алергии, па затоа избрала лосос.

Додека подготвувала оброк за себе, таа вели дека плачела од болката што морала да јаде мртво животно, а потоа се уморила од се кога го вкусила месото.

– Ова е големо срце. Тажна сум. Буквално доживувам нервен слом јадејќи го ова, но морам. Здравјето ми е на прво место – рече Ламар.Следбениците биле воодушевени кога ја гледаа како „вистинска веганка“, но и се грижеа да ги слушаат советите на докторот, штом се распадна по две години.

“Продолжи да се држиш. Понекогаш треба да се јаде, здравјето е на прво место “,„ Секој дел од истрајноста “, беа некои од коментарите.

 

@lamarchairezThis is a total sh!T show. I guess I’m a seagan now 🙁 #vegan #KeepItRealMeals #thisissad #crying♬ Home – Edith Whiskers