Со пиштол се заканувале во дом на кумановец

Сподели со своите пријатели

Две засега непознати лица со пиштол се заканувале рано утринава во дом на триесет и четиригодишен кумановец.

Loading...

– На 05.08.2022 околу 02.35 часот во СВР Куманово, С.А.(34) од с.Романовце, кумановско, пријавил дека околу 02.10 часот во дворот од неговиот дом во селото две лица му се заканиле со пиштол, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Четири пожари вчера во кумановско

Никола Ивановски