Со песна од Тоше Проески ова момче го расплака жирито (видео)

Сподели со своите пријатели

Урош Станковиќ има само 14 години, роден во Ниш, но со македонски корени во себе, бидејќи неговата мајка е Македонка.

Loading...

Тој настапи во емисијата „Ѕвездичките на пинк“ каде со маестралната изведба на песната „Тајно моја“ од Тоше Проески успеа да допре до срцата на сите членови на жирито, а пред се на Леонтина која успеа да ја расплаче.

Инаку Леонтина важи за блиска соработничка на Проески, па затоа оваа песна во комбинација со емоциите и гласот на Урош и ги измамија солзите.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.