Со овој хороскопски знак, секој би сакал да оди на љубавен состанок

Сподели со своите пријатели

Некои хороскопски знаци имаат повеќе, а некои помалку среќа во љубовта. Сигурно на социјалните мрежи, како и во реалниот живот, сте прочитале или слушнале изјави дека некој не сака да биде во врска со личност родена во хороскопски знак кој воопшто не му одговара.

Loading...

Доколку сте родени во знакот Риби, имаме одлична вест за вас – вие сте хороскопски знак кој владее со соединенија. Имате чувствителен, чувствителен и шармантен карактер, поради што сте совршени соговорници за партнерите.

 

 

Ова го докажа студијата на американската компанија OnePoll. Според него, само седум отсто од испитаниците одбиле да одат на втор состанок со Рибите. Во љубовна врска Рибите најдобро одговараат со луѓе родени во знакот Рак или Шкорпија.

Рибите не се единствениот знак кој има среќа во љубовта. Многу популарни се самоуверените Водолија, доверливиот Јарец, искрениот Стрелец, но и веселите Ваги.

Истражувањето покажа дека повеќето луѓе одбиваат да одат на втор состанок со Близнаците и тие се на врвот на листата „никогаш повеќе“. Рак, Бик, Овен и Лав се исто така меѓу знаците на кои лошо им оди на состаноците.

Loading...