Со млеко и сода бикарбона до негувани стапала (видео)

Сподели со своите пријатели

Со доаѓање на летото и обавезното носење летни сандали, убаво би било да ги покажете вашите стапала во негувана и одржувана форма.

Loading...

За таа цел, за да не плаќате за скапи козметички третмани и педикир, обидете се дома да си направите купка од млеко, во која ќе ги положите вашите стапала, а после 10 минути ќе ги истриете со сода бикарбона.

Резултатот е нежни стапала и мека кожа.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.