Со ”кловн” техника – до совршено нашминкано лице (видео)


Блогерката Бела Де Луне првин на инстаграм направи кратко видео за шминкање со т.н кловн техника, за да подоцна стане вистински хит на интернет.

Таа покажа како со помош на т.н кловн техника, лицето се претвора во совршено нашминкано лице.

Видеото е снимено како своевиден одговор на навредите упатени кон Бела дека личи на кловн.

Погледнете како тоа го прави Бела.

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.