Со 36.000 евра шеикот Мохамед почестил персонал во црногорски хотел

Сподели со своите пријатели

Премиерот на Дубаи, шеикот Мохамед бин Рашид ал Мактоум, кој престојувал во црногорскиот хотел „Регент“ во Порто Монтенегро во Тиват, ги почестил вработените со 36.000 евра, објави порталот ПинкМ.

Шеикот за време на дводневниот престој во хотелот нарачал 20 шишиња од најскапиот шампањ.

Во Тивар се сретнал и со премиерот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, кој рекол дека желбата на црногорската влада е да привлече што повеќе инвестиции од Обединетите Арапски Емирати, посебно во приватниот сектор и бизнисмените.

Останатите податоци за посетата на шеикот не биле објавени.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.