Снимка од најстрашното место: Многу луѓе тука гинат поради илузија (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Куќа која на прв поглед изгледа прилично обична.

Loading...

На прв поглед, куќата лоцирана во близина на аеродромот Банкстаун во Австралија изгледа прилично обична.

Сепак, како што поминувате покрај куќата, ви изгледа како да се врти.

Една жена објави видео од таа оптичка илузија на ТикТок, а видеото наскоро стана вирално, собирајќи над 1,6 милиони прегледи.

„Ова е толку лудо и кој и да ја дизајнирал/изградил оваа куќа е многу паметен“,

 

 

Loading...

„Јас само би се онесвестила секој пат“,

„Се обложувам дека предизвикува неколку несреќи годишно“,

„Ова е навистина морничаво“, се само дел од коментарите .

Куќата позната како Камофлер е дизајнирана од австралиската уметница Регина Волтерс.

 

@hazelannm#opticalillusions

♬ drivers license – Olivia Rodrigo


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *