Снимка од куче како одмара во необична поза ги воодушеви луѓето (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

На популарната страница на Инстаграм Barked е објавено видео од куче кое одмара на балконот во необична положба.

Loading...

Видеото ги воодушеви корисниците на социјалната мрежа, а досега е прегледано речиси 70.000 пати. Многумина пишуваат дека кучето е многу слатко. Лежеше на стомак и ја свитка едната нога додека другата беше испружена.

„Ова е толку слатко“, „О, и моето куче понекогаш може да легне вака“, „Како да прави јога“, „Колку прекрасно“, „Изгледа навистина елегантно“, се само дел од коментарите.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Barked by 9GAG | Dog community (@barked)