Снимен најреткиот вид на дива мачка: Еве како изгледа (ВИДЕО)


Амурски леопард, најреткиот вид на дива мачка е снимен во рускиот национален парк за леопарди „Приморски“.

Според националниот парк, скриена камера го фатила овој див амурски леопард и снимката е објавен во петокот.

Loading...

Без оглед на неговата возраст, леопардот е во одлична здравствена состојба и е подготвен за игра, соопшти паркот.

„Пред камерата, овој предатор беше како домашно маче“, наведуваат тие.

https://youtu.be/vqwvqjLufds

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *