СМРТ ВО СОЛАРИУМ: Жена починала по ДВА ЧАСА сончање во салон во Австрија

Сподели со своите пријатели

Корисничка на солариум во Австрија доживеала шок кога во една комора пронашла труп на колешка-клиент, која „се сончала“ два часа.

Loading...

Корисничката на солариум залудно се обидувала да ја оживее 50-годишната жена во салон во градот Дојч Калтенбрун во Австрија, објавија британските таблоиди.

 

 

Починатата жена влегла во салонот во 14 часот и 30 минути, а нејзиното тело го открила друга жена во 16 часот и 45 минути. Жената се посомневала дека нешто не е во ред кога забележала дека е зафатена првата кабина и дека ништо не може да се чуе од неа.

Откако неколку пати ја повикала жената, таа ја отворила вратата и го пронашла телото.

Брзата помош можела само да констатира смрт. Обдукцијата утврдила дека нема траги на насилство или повреди, додека токсиколошки извештај се уште се чека.

Loading...

Салонот изјави дека нивната опрема е во совршена состојба и дека не се регистрирани дефекти, и тие му дале „најдлабоко сочувство“ на семејството на жртвата.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *