СМЕШЕН ХОРОСКОП: Кој постојано се расправа, а кој постојано спие и е досаден?

Сподели со своите пријатели

Хороскопот или астролошката шема е еден вид дијаграм што се користи во астрологијата и ги покажува позициите на планетите за време на некој настан или раѓањето на некоја личност во однос на некои од системите што се користат во астролошките карти.

Loading...

Но, ајде да погледнеме во смешниот хороскоп. Кој постојано сака да се кара и кој е дремлив и здодевен…

Овен

Караџии и шегаџии, секогаш желни да командуваат и да викаат по цел ден. Постојано им пречи нешто, постојано бараат нешто да поправаат. Храната никогаш не им е доволна, јадат како да се од Африка.

Бик

Поспани и досадни, тие би се замориле и самите себе ако не заспијат веднаш. Многу се мрзливи и само размислуваат за тоа како да се збогатат за да можат уште повеќе да се излегуваат.

 

Loading...

 

Близнаци

Површни озборувачки. Нивната зрелост е на ниво на дете од 5 години. Тие бегаат од одговорноста како таа да ги брка со стап. Секогаш мислат дека се најпаметните и дека само тие се во право.

Рак

Изгубени и во светот и во универзумот. Тие живеат во илузии, плачат и се навредуваат преку целиот ден. Изгледаат како да можете да ги газите додека не цркнат, а тие всушност се себични.

Лав

Комплекси од прв ранг. Нивната самодоверба им зависи од туѓите пофалби. Се замислуваат дека се многу важни и кога масите ќе ги откачат, трчаат дома да плачат. Премногу енергично и буквално ги дават сите наоколу.

Девица

Loading...

Вечно се жалат и никогаш не им се допаѓа ништо. Тие не го испуштаат огледалото од рацете, дури и кога го чистат станот и прашината. Ако не критикуваат некого, тогаш тие се нешто работат, тотални невротични.

 

 

Вага

Неодлучни суштества со лесен морал. Тие флертуваат и додека спијат. Единствените во Зодијакот кои се претставени во форма на предмет, наместо живо суштество, што доволно кажува за нивната чувиствителност.

Скорпија

Садистички. Вечно на работ на депресија. Перверзни се, и цел ден размислувале за секс или осмислуваат злобен план за одмазда затоа што некој во минување им застанал на нога.

Loading...

Стрелец

Замислуваат дека се паметни и филозофи, а глупоста што излегува од нивните усти е немерлива. Цел живот бегаат од љубовта и не е изненадувачки што најголем број самци се родени во овој знак.

Јарец

Напатени души кои секогаш мислат дека ним им е најтешко. Агресивни снобови, тешки сами за себе, а камоли за другите. Дрвени кон секого освен себе. Цел живот страдаат за титули.

 

Loading...

 

Водолија

Луди луѓе без смисла за бои и мода. Тие се шетаат наоколуи дават со бескрајни прашања. Чудаци, кои и самите себе се изненадуваат.

Риби

Плачковци, опседнати со она што другите мислат за нив. Тие живеат во нивниот свет, но тие се квалификувани манипулатори со двојна личност. Подмолен, дволичен и лицемерен зак, и секогаш им треба некој да ги води низ животот.

Loading...