Слушнете го првиот сингл на кумановскиот бенд „Man In a Suit“ (видео)

Сподели со своите пријатели

Се работи за нов бенд кој прави своја, авторска музика. На чело на бендот стои Дарко Медарски, текстописец ,вокал и гитарист. Втора гитара свири Филип Методиев. Ритам секција се состои од Дарио Циевски на тапани и Давор Папалиски на бас гитара.

Ова им е прв сингл, напишан од Дарко Медарски и ќе биде дел од нивниот прв албум.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.