07.06.2019 09:58

Следува уште еден продолжен викенд


Петок (14 јуни) Духовден е неработен ден за припадниците на православната вероисповед во Република Македонија.

Како што информираат од Министерството за труд и социјална политика, согласно Законот за празниците на Република Македонија, 14 јуни е прогласен за неработен ден.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments