10.09.2019 09:14

Следува период на стабилно и топло време


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Попладне претежно во планиските региони ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. Минималните температури ќе се движат од 9 до 19, а максималните ќе бидат во интервал од 26 до 33 степени.

loading...

Во среда се уште во попладневните часови ќе има услови за појава на изолирна нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд претежно во западните делови, но и ќе има повеќе сочево време и ќе следува период на стабилно и релативно топло време.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments